Jiangsu Prettech mašīnas & Technology Co Ltd

Produkti

Jaunumi
Mājas > Jaunumi > Saturs

Vīna ražošanas iekārtu rašanās, lai veicinātu alkoholisko dzērienu rūpniecības attīstību

Vīna ražošanas iekārtu rašanās, lai veicinātu dzērienu nozares attīstību

Vīna ražošanas iekārtu rašanās var efektīvi mazināt vairāk, lai veicinātu dzērienu nozares attīstību, lai radītu vairāk priekšrocību, bet gan alus iesācējiem, gan aprīkojumam, lai saprastu dažas lietas, kas ir šāds sīks vīna nozares apraksts Nozares nosaukums:

Kāda ir "vīna dziesma"

Vīns patiešām ir sava veida baktērijas, izmantojot graudu kā nesējus atbilstošā vidē, kas saistīta ar dabīgu inokulāciju vai augošu baktēriju inokulēšanu, saglabājot sausu miega spēju, kad ūdens un pārtika sāka fermentēt. Enzīmi un raugs, fermentus, kas atbild par saharifikāciju, raugs ir atbildīgs par alkohola fermentāciju.

Kāda ir "vīna apmācība"

Graudu pēc vīna pievienošanas raudzētam vīnam pēc vīna, ko sauc par vīnu, sauc arī par vīnu.

Kas ir "vīna fermentācija"

Pārtikai jābūt attiecībā uz ūdeni, kontaktu ar raugu raugu, cukura enzīmu hidrolīzi, vīna rauga vīna cukuru, lai ražotu spirtu un oglekļa dioksīdu, un vīna ražošanas iekārtu - procesu, ko sauc par fermentāciju.

Kas ir "šķidra fermentācija"

Pārtiku ūdens fermentācijas procesā sauc par šķidro fermentāciju. Šķidrās fermentācijas nepieciešamību maisa, izejvielas un klinkeru var izmantot šķidrās fermentācijas procesā.

Kas ir "šķidra destilācija"

Ar destilētāja graudu un ūdens vīna kultivēšanas šķidrās fermentācijas metodi, pat ar šķidrās destilācijas šķīdumu, kas iepildīts kafijas pagatavošanā, ielej gāzēto ūdeni. Vīna izgatavošanas iekārta Arī sauc par vārīšanas vīnu.

Kas ir "cietvielu fermentācija"

Pēc graudu pagatavošanas, mitrums ir vienmērīgs un piemērots sausai un mitrai. Vīna ražošanas iekārtas. Pēc vīna pievienošanas tiešās fermentācijas metodi sauc par cieto fermentāciju. Cietā stāvoklī fermentējot, graudu graudi ir brīvi un caurlaidība ir laba, lai pieņemtu cietās fermentācijas metodi.

Kas ir "cietā destilācija"

Attiecas uz katlu dibena destilāciju un tīru ūdeni, un pēc tam uz tvaicēšanas un tvaicēšanas tabletes, ko tvaicē vīna labas rūgšanas fermentācijas virsmā destilācijai, tādā veidā sauc par cieto destilāciju, parasti ir laba tikai elpojoša pārtika Cietai destilācijai.

Kas ir "saharifikācija"

Neatkarīgi no tā, vai izejviela ir arī klinkers, cieta vai šķidra, jebkura graudu fermentācija pēc pirmās fermentācijas jāveic saharozi. Ķīmiskās reakcijas nosaukums: sauc par fermentatīvo hidrolīzi, labākajā temperatūrā 30-35 grādi, lai veidotu pelējuma saharifikāciju. Augšanas procesa process sauc par saharifikāciju.

Kas ir "pusšķidra fermentācija"

Vārīti ēdieni, lai pievienotu vīnu pēc dziesmas, pagaidiet 1-2 dienas, kad ir saharifikācija, un pēc tam pievienojiet ūdens atšķaidīšanas koncentrāciju pie saharifikācijas fermentācijas, vīna ražošanas iekārtu un procesa cukura fermentācijas puses. Šo procesu sauc par pusšķidru fermentāciju. Parasti rīsi un lipīgs rīsu vīns to lieto.

Kāds ir "pirmais vīns"

Kā norāda nosaukums, mēs esam vīna destilācijā, pirmais no vīna, ko sauc par "galvas vīnu", pirmais vīns satur zemu viršanas temperatūru, ir vairāk, tas ir, pirmā fūzeļļa, tādēļ mums ir jāatbrīvojas No.

Kas ir "asti"

Kā norāda nosaukums, mēs esam vīna destilācijā, pēdējais no vīna sauc par "astes vīnu", asins vīna pakāpe ir relatīvi zema, augsts ūdens saturs, augsta viršanas temperatūras materiāla sastāvs ir vairāk, vīna ražošanas iekārtas, kas ir asti Safes eļļa vairāk, tāpēc mēs gribam noņemts.


Izmeklēšana
Sazinieties ar mums
Adrese: A grīdas 16, izpētes un attīstības centrs 2,No.801, Changwu vidus ceļu, Wujin rajonā, pilsētā Changzhou, Jiangsu, China
Telefons: +86-519-8525 5001
Fakss: +86-519-8525 5068
E-pasts:admin@prettech.cn
Mājas | par mums | Produkti | Jaunumi | Projekta atskaites | Sazinieties ar mums | Atsauksmes | Mobilais tālrunis | XML | Main Page