Jiangsu Prettech mašīnas & Technology Co Ltd

Produkti

Jaunumi
Mājas > Jaunumi > Saturs

Mazajiem vīna darīšanas iekārtām temperatūras kontrolei

Mazajiem vīna pieņemšanas iekārtas temperatūras kontrole

Mazajiem vīna iekārtas temperatūras kontrole kā dzērienu kvalitātes prasības patērētāji saņem augstāku un augstāk, pagrabu un vīns ir arī pastāvīgi uzlabot savas vīna tehnoloģiju, lai izturētu konkurenci tirgus vajadzībām. Tur ir izcilas kvalitātes vīns aprīkojumu, bet arī jābūt labs vīns tehnoloģijas. Daudzi faktori ietekmē procesu vīna, piemēram, sterilizācija, temperatūra, plombēšanu, tvaicējot laiku utt., vīna pieņemšanas iekārtas šodien runāt par temperatūras ietekmi Xiaobian.

Temperatūras kontrole ir svarīga augstas kvalitātes dzērienu ražošanai. Tās ietekmi spēlēt no izejmateriāla nogatavošanās procesu un turpina fermentētas, veciem un balto vīnu pildīšanas. Ja šķidrums brūvēšanas procesā nevar uzturēt tās aizsardzības kvalitātes vīna temperatūru, nedos augstākās kvalitātes vīnu. Pat ar labāko šķirni no augstas kvalitātes izejvielām ir bezjēdzīgi, ekspertu analīze īpaši iemesli ir šādi:

(A) augsttemperatūras veicinās oksidācijas, vīna pieņemšanas iekārtas rada mikrobu sasmakuma un nestabilitāte

Mikroorganismu fermentācijas ir samērā jutīga pret temperatūru, vispārējā temperatūra ir pārāk augsta ļaus tos pakāpeniski zaudēt sākotnējo vitalitāti, izraisot sasmakuma un nestabilitāti, lai fermentācijas procesu nedrīkst kontrolēt temperatūras diapazons Vīna pieņemšanas iekārtas, ja temperatūra ir pārāk augsta, Cooling, noteikti jāveic.

(2) lai novērstu apsildes un uzglabāšanas apstākļiem apkures

Pārliecinieties, lai izvairītos no fermentācijas un uzglabāšanas apsildāmu vidē, jo fermentācijas un uzglabāšanas sasilšanas apstākļos radīs paredzamā aromātu un garšvielas ārpus spirts ir izsmelti.

(C) rauga fermentācijas augsttemperatūras pasivēšana pasivēšana atlikumcukuru un ietekmēt fermentācijas process

Šajā procesā, padarot vīna, jāizmanto arī saldētavā, piemēram, svaigas izejvielas un fermentācijas tvertnes dzesēšanu, attieksmes stabilitāte vīna pieņemšanas iekārtas Šī tehnoloģija izmanto lielākā daļa no galvenajiem pagrabu pagrabu es n siltuma slodze ir izejvielas, kopā ar svaigu izejvielu sula, kas ir ļoti svarīgi separācijas procesiem, temperatūras kontrolei visi priekšnosacījumi, lai alus process, bez pareiza temperat dzesēšanas temperatūra Ure kontroles metodes, tas var radīt ne atspirdzinošu dzērienu.


Izmeklēšana
Sazinieties ar mums
Adrese: A grīdas 16, izpētes un attīstības centrs 2,No.801, Changwu vidus ceļu, Wujin rajonā, pilsētā Changzhou, Jiangsu, China
Telefons: +86-519-8525 5001
Fakss: +86-519-8525 5068
E-pasts:admin@prettech.cn
Mājas | par mums | Produkti | Jaunumi | Projekta atskaites | Sazinieties ar mums | Atsauksmes | Mobilais tālrunis | XML | Main Page